רחל ויצחק איגוד

אמא ואבא עלו מאלג׳יר. בשנת 1960 נולד אחי הבכור אהרון. אחרי זה בין השנים 1962-1963 כשהתגוררנו במושב בן זכאי (ליד יבנה), אחותי נולדה ונחטפה בבית חולים קפלן ברחובות. הילדה היתה בריאה ושלמה, היא הייתה קצת עם אמא שלי ואמא הניקה אותה. ולאחר מכן האחות בבית חולים החזירה את הילדה לתינוקיה של בית החולים. לאחר כמה שעות נאמר לאמא שהתינוקת שלה מתה וביקשו שתחתום על מסמכים. אמא לא חתמה על שום דבר ולא הפסיקה להגיד "זה לא נכון, הילדה שלי בריאה ושלמה, אני רוצה את הילדה שלי בחזרה", אמא דוברת ערבית וצרפתית בלבד. אבא שלי הגיע, גם בחור צעיר, גם עולה חדש. לקחו את אבא ואמרו לו "הילדה לא הרגישה טוב ומתה, קברנו אותה" וכשביקש לראות את הקבר של הילדה, לא אפשרו לו לראות, רק אמרו לו "תחתום". אבא לא ראה את הילדה וחתם.

מאז ועד היום לא יודעים מה עלה בגורלה של האחות שלי. צערי הרב, הורי כבר אינם בחיים וגם אחי הבכור לא. אמא עד יומה האחרון בנשימות האחרונות ביקשה שנמצא את בתה ואחות שלנו. בבקשה תעזרו לנו לקיים את הצוואה של אמא שלנו ז״ל.

שמואל סמי איגוד

כשאבא ביקש לראות את הקבר של הילדה, לא אפשרו לו לראות, רק אמרו לו "תחתום"אמא עד יומה האחרון בנשימות האחרונות ביקשה שנמצא את בתה ואחות שלנו. בבקשה תעזרו לנו לקיים את הצוואה של אמא שלנו ז״ל.