באין חשד אין חקירה אמיתית - בועז סנג'רו

מאמרו של פרופ' בועז סנג'רו על דו"ח ועדת החקירה הממלכתית, גישה חופשית מאתר כתב העת "תיאוריה וביקורת"

בשנות החמישים אסרה הצנזורה לעסוק ב"ילדי תימן"

הוראה מהצנזורה הראשית בשנות החמישים אסרה לפרסם בעיתונים כל דבר הקשור ב״ילדי תימן״ מבלי לקבל את אישורה. זהו דיווח של חוקר ועדת החקירה הממלכתית על פי ״מקור מהימן״.

הטרגדיה של המאומצים

הטרגדיה של המאומצים - מאמר באתר "העוקץ" המתחקה אחר תולדות הפרשה וסיפוריהם של למעלה מעשרה חטופים: ציונה היימן, צילה לוין, יהודה קנטור, גיל גרינבוים ודוד דאהן, אורי וכטל, שושנה ואחיה התאום, טובה ברקה ועוד.

הדור השלישי לא מוותר

על המאבק שלנו בעיתון מקור ראשון

שיחה עם איתמר טס ויעל גידניאן

שיחה בעקבות פרויקט העדויות אצל קרן נויבך

שקרים שסיפרתם לסבתא שלי - על התינוקות החטופים של יוצאי תימן

יואל הרצברג בשיחה עם שלומי חתוכה ונעמה קטיעי

The Bush – שיח נשים 9.6.15 על חטופי תימן, ארצות ערב והבלקן

מצד אחד - בת משפחה המחפשת אחר אחיהם החטוף והכאב שליווה את ההורים. מצד שני - חטוף המספר על הגילוי המאוחר, ההלם והמפגש עם משפחתו הביולוגית וההסתרה מהמשפחה המאמצת. נעומי נידם ותמר שלם בשידור שאי אפשר להישאר אדישים אליו.

מאחורי 322 עמודי מסקנות ועדת החקירה, יעל צדוק "העוקץ"

מדוע לוותה עבודת ועדת החקירה הממלכתית לחטיפת ילדי תימן בארכיונים מושמדים, בעדים מאוימים ובחיסיון לדורות וגם בתחושה של יאללה, בואו נגמור עם זה כבר ונלך הביתה? זוהי שאלה שצריכה להבהב בלי הרף במרחב הציבורי שלנו

לא הרב משולם ואנשיו הם הכת - אלא נציגי המדינה, תום מהגר "העוקץ"

הפרשה שהסעירה את הארץ בשנות ה-90 ניצבת במרכז הסרט התיעודי ״משולם״, העוקב אחר מאבק שמצדו האחד ניצבים הרב עוזי משולם ומאמיניו – מזרחים, חובשי כיפות ועבי זקן, הדורשים הכרה בחטיפת ילדי תימן, ומצדו השני – ביטחוניסטים אשכנזים. והצדק עדיין לא נעשה

העובדה שהפרשה הזאת נתפשה כקשורה לעדה התימנית שמרה על חלק מההכחשה שלה״״

"לכל אחד סיפור, לכל משפחה קרע אחר: תיעדנו זוג הורים מקריית שמונה, ששני הילדים התייבשו ונלקחו לקופת חולים, משם פונו לבית חולים. אחרי שהסתיים העירוי הם נראו בסדר גמור, אבל הצוות הרפואי התעקש שהם ישארו להשגחה. כשהוא חזר למחרת בבוקר אמרו לו שהילדים מתו. כשביקש לקבל אותם לקבורה אמרו לו שהם קברו אותם בלילה, מאחורי בית החולים"

שיחה עם אברי גלעד וג׳קי לוי

נעמה קטיעי ותובל מדמון בשיחה עם קרן נויבך על החיסיון בפרשה

מדוע מסמכים הנוגעים לאחת הפרשות הקשות ביותר בשנים שלאחר הקמת המדינה, חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן, חסויים? איזו סיבה יש לאסור את פרסומם של המסמכים האלו עד 2066? או 2071? מה לא רוצים שנדע? מה מסתירים מאיתנו ומהמשפחות שילדיהם נחטפו?על הדרישה לחשיפת המסמכים הנוגעים לחטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן דיברנו עם נעמה קטעי ועם תובל מדמון על הסיפור האישי של משפחתו.

פרוטוקול ועדת הפנים של הכנסת בעניין ילדי תימן מתאריך 31.12.85

עדותו של אביגדור בפאר, מי שהיה סגן מנהל המחלקה לטיפול בעולה בלשכת הסעד, ודבריו של היו"ר שילנסקי אודות העברת הילדים לארגוני נשים והערכתו כי רבים מהם אומצו בחו"ל, במסגרת ועדת הפנים של הכנסת שדנה בדרישה להקים ועדת חקירה ממלכתית בפרשת חטיפת הילדים.

כתבה ב-i24news על עמותת עמר"ם ועל הפעילות שלנו (באנגלית)

סקירה של הפרשה באנגלית, ושל הפעילות של עמותת עמר"ם בשנה האחרונה

תוכנית רדיו בספרדית על חטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן.

פעילת עמותת עמר״ם מעיין נהרי מתראיינת יחד עם משפחות נוספות לכתבת המשך במדיה הספרדית

בספרד עושים צדק ומעמידים לדין רופא באשמת חטיפה

בספרד עברו מזמן את שלב ההכרה: בקרוב יועמד לדין, לראשונה, רופא על חטיפת ילדה כחלק מפרשת החטיפות הגדולה בספרד (וגם על סדרת ניסויים בתינוקות שהקפיא, חיים או מתים אלוהים יודע). כן גם בספרד נחטפו ילדים על ידי - לא תאמינו - צוותים רפואיים. הצוותים האלה - שוב, לא תאמינו - גם זייפו מסמכים, פרקטיקה שפושעים אוהבים להשתמש בה, אבל היא כנראה כל כך סודית עד שוועדת ״החקירה״ הממלכתית, כלומר הפושעים בחסות המדינה, ״לא העלו״ בדעתם לבדוק. להזכירכם: וועדת החקירה הממלכתית קיבלה כל קשקוש של הצוותים הרפואיים (כולל הודעת פטירה של פתק כתוב בכתב יד) כדברם, וכל זאת כאמור ללא שום גופה ולרוב גם ללא מקום קבורה. באופן מדהים המקרה עליו יועמד לדין הינו בדין זיוף של תעודת לידה - פרקטיקה שבשנות החמישים הייתה ידועה כאן בשם ״רישום מאוחר״, אשר מקרים ספציפיים של זיופים כאלו נמצאים בארכיון המדינה (וחסויים עדיין לכולנו). כלומר בדיוק כמו במדינת ישראל הורים זייפו תעודות לידה והציגו עצמם כהורים הביולוגיים של הילדים שנחטפו. להורים הביולוגיים אמרו כמובן שהילדים מתו.
לא סתם מדינת ישראל שבה וטוענת שהיא מדינה מערבית, היא יודעת על מה היא מדברת.

ברדיו הצרפתי

כתבה נוספת ברדיו הצרפתי בעקבות עדותה של שולמית מליק

פרשת ילדי תימן, מזרח ובלקן בניו יורק טיימס

בעמוד הראשון בניו יורק טיימס מתפרסמת היום (20 בפברואר 2019) סקירה נרחבת בפרשת ילדי תימן, מזרח ובלקן והמאבק בשנים האחרונות.