ללא שם בת לאה עליזה ואריה נריה אליוף

אמי לאה ז"ל כל חייה דאגה לספר לי שבצעירותה בשנת 1954 היא ילדה תינוקת בבית חולים בילינסון בפתח תקוה. זו היתה הלידה הראשונה של אמי. הילדה נולדה בריאה והיא זוכרת את פניה עד היום ואפילו במשך היום הראשון ראתה את התינוקת והניקה אותה. בלילה הראשון ללידת התינוקת בחצות הגיעו למיטת אמי רופא ואחות והודיעו לה באופן פתאומי שהילדה נפטרה, מבלי שנתנו שום הסבר לסיבת המוות! אימי כבחורה צעירה היתה בהלם מוחלט וכן אבי וכל משפחתה.

באותו לילה אימי ביקשה מהרופא שהיא רוצה לראות את התינוקת אבל הרופא וגם אחות בית החולים סרבו בתוקף. לאמי זה נשמע מוזר ובחצות הלילה היא התגנבה לארון שבו היו כל התיקיות של היולדות כי עניין אותה לדעת מה סיבת הפטירה. היא גילתה שהתיק נעלם! כאילו בכלל לא היתה לידה! מעולם גם לא קיבלנו שום מסמך לגבי התינוקת מהרשויות.

עד יום מותה אמי לא יכלה לשכוח זאת ובכל פעם ביקשה ממני לנסות ולמצוא משהו בנושא, לפני שנים ניסתה עם באמצעות עו"ד שייצג אותה, אפילו הגיעו לכנסת אך לא ניתן היה לקבל תשובות. היום כשהעניין מועלה שובאני כולי תקווה שאולי יהיה אפשר לקבל איזה מידע בנושא וכך בעצם אוכל לסגור מעגל שהעציב את אמי כל כך הרבה שנים.

בלילה הראשון ללידת התינוקת בחצות הגיעו למיטת אמי רופא ואחות והודיעו לה באופן פתאומי שהילדה נפטרה, מבלי שנתנו שום הסבר לסיבת המוות! אימי כבחורה צעירה היתה בהלם מוחלט וכן אבי וכל משפחתה.בחצות הלילה התגנבה אמי לארון שבו היו כל התיקיות של היולדות כי עניין אותה לדעת מה סיבת הפטירה. היא גילתה שהתיק נעלם! כאילו בכלל לא היתה לידה!