בן סלם ונעמה סמרי

אם המשפחה, נעמה סמרי, ילדה את בנה בשנת 1950. לאם נמסר כי בנה מת. המשפחה פנתה לועדת בהלול מינקובסקי וזו קבעה כי הבן נולד נפל ונקבר. המשפחה סירבה לקבל את מסקנות ועדת בהלול מיקובסקי ויצאה לחקור את המקרה בעצמה. זו עדות האח כפי שהובאה בסרט התיעודי "בדרך חד סטרית" של הבמאית ציפי טלמור ז"ל:

"אני פניתי לגנזך המדינה [...] הוא ניסה להתחמק מהעניין אבל בעקבות לחץ שהפעלתי הוא פתח בפני את התיק, אך ורק כשהוא עומד לידי ולא נותן לי לגעת בכלום, רק להסתכל. הוא גם לא אישר לי לצלם [...] העתקתי את מירב הפרטים מתוך התיק. היתה שם שקית בצבע חום, שקית גרעינים כזו. השקית היתה חתומה עם הכותרת "סודי". הוא לא נתן לי לפתוח את השקית בטענה שזה בלתי אפשרי. תיעדתי את מה שיכולתי מתוך התיק.

באחד הדפים האחרונים היה תיעוד מלא של מה שקרה עם הילד שנולד. התינוק נמסר מדר' מרי גורדון שהיתה המיילדת של אמי לידי דר' יובל אייל. דוקטור יובל אייל יחד עם עו"ד קירש העבירו את התינוק למונטריאול, קנדה. למשפחת איינהורן. תמורת המסירה הזו של תינוק בן 8 ימים הם קיבלו 5000 דולר קנדיים. שמתועדים בתיק כ-50,000 לירות באותה שנה, 1950"

* ועדת שלגי חזרה על קביעת ועדת בהלול מינקובסקי.

* המקרה של משפחת סמרי אינו מופיע בדו"ח של ועדת קדמי.

באחד הדפים האחרונים היה תיעוד מלא של מה שקרה עם הילד שנולד. התינוק נמסר מדר' מרי גורדון שהיתה המיילדת של אמי לידי דר' יובל אייל. דוקטור יובל אייל יחד עם עו"ד קירש העבירו את התינוק למונטריאול, קנדה. למשפחת איינהורן. תמורת המסירה הזו של תינוק בן 8 ימים הם קיבלו 5000 דולר קנדיים. שמתועדים בתיק כ-50,000 לירות באותה שנה, 1950