ניסים ומזל כהן

עדותה של האחות ג'קלין אייזנקוט :

אחרי שהורי עלו ממרוקו היו גרים בקריית מלאכי. בתאריך 17.8.69 אחרי 9 לידות בלידה העשירית עשו לאמי לידה קיסרית בבית חולים קפלן משום מה לא יודעים מה הסיבה. כשהיא ילדה וראתה את התינוק כל השכנות באו ואמרו לה איזה תינוק יפה יש לך אחרי 5 בנות. אני אז גרתי בטבריה ואחרי יומיים שלושה התקשרו אליי ואמרו לי לא לשמוח כי התינוק מת. ממה שהבנתי בזמן שאמי עדיין הייתה מטושטשת מההרדמה החתימו אותה על משהו מבלי שתדע על מה ואז שאל אותה כמה ילדים יש לך היא ענתה לו 9 אז אמר טוב ה10 מת. לא הביאו גופה ולא הייתה הלוייה אבי שהיה כהן דרש לדעת איפה הבן קבור כל פעם אמרו לו משהו אחר פעם אחת קבור בנס ציונה פעם שנייה קרוב במקום אחר.

אמי לפני שנפטרה דיברה עם אחי ואמרה לו שלא יתכן שהתינוק מת הוא היה בריא ויפה מדי היא אמרה אל תשבו בשקט תחפשו אותו הוא נחטף.

אחותי נסעה לקפלן כדי לברר מה קרה לארכיון והפקידות העבירו אותה מאחת לשנייה תוך כדי שהיא דיברה עם אחת האחיות הייתה שם אחות שממש נבהלה ופשוט ברחה מהחדר. תוך כדי שהיא יוצאת מהחדר אמרה לאחותי שחטפו אותו הוא חי ושניקח עורך דין.

אמי לפני שנפטרה דיברה עם אחי ואמרה לו שלא יתכן שהתינוק מת הוא היה בריא ויפה מדי היא אמרה אל תשבו בשקט תחפשו אותו הוא נחטף