מתנה ודניאל עזרא

אנו, עשרה אחים לאח אובד אשר נולד ביום 22.2.1956.

אחינו נולד בבית היולדות " א. וה קיבלסון" ברחובות ברחוב בינימין 34, אשר לפי ארכיון העיר רחובות "לא ידוע מי ניהל את בית היולדות בשנים 1953-1958".

ראו מתוך הארכיון של העיר רחובות:

http://www.rehovot-archive.org.il/Doc.asp?MenuID=1385

משפחתנו הינה יוצאי עדות כורדיסטאן.

ואלו העובדות נשוא העניין למיטב ידיעתנו:

ביום 22.2.1956 בטרם תענית אסתר, נולד בנם של הורינו זכרם לברכה, אחינו, אשר לא זכינו לפגוש.

אמנו, מתנה עזרא, ז"ל, אשר הייתה בהכרה מלאה, בלידה טבעית, ילדה בן בריא ושלם ראתה אותו בוכה חי ונושם, ביקשה לחבקו אך האחות לקחה את הפעוט.

אמנו, בזמנים הרלבנטיים דאז, לא ידעה את השפה העברית הייתה אישה צנועה וענוה התביישה ולא ידעה כיצד לדבר לפנות ולשאול שאלות.

ביום 23.2.1956 אסתר אחותנו הבכורה נסעה לבקר את אמנו אשר ספרה לאסתר בבוקר תענית אסתר כי, כל יום מורחים אותה במשחה ומנקים להנקה אך, לא נותנים לה את הילד, האחות בדיוק הגיעה ואחותנו ביקשה להניק את הילד האחות השיבה לה, כי הוא "חולה", לפתע הרופא צעק "מה פתאום הוא חי ובריא מה את אומרת שטויות".

אמא ואחותנו עוד זכרו וסיפרו כי, הרופא היה ניצול שואה כי על ידו של הרופא היה מוטבע מספר מימי הנאצים.

ביום ראשון ה 26.2.1956 אבינו ז"ל הגיע עם אחותנו אסתר ועם מר מורדכי גובר ז"ל ראש מועצת חבל לכיש ממקימי חבל לכיש, לאסוף את אמנו ואחינו לפנות בוקר. כשהגיעו נאמר להם בבית היולדות שעדין מוקדם.

מורדכי גובר לקח את אבא ואת אסתר אחותנו לאכול בגדרה, כשחזרו מצאו את אמא לבדה עם שקית ביד. כששאלו את אמנו מדוע לבדה סיפרה כי אמרו לה שנולד מת.

אימנו מענה ללכת ובכתה, אמרה שנולד חי ראתה אותו חי ונושם, ואבינו התעקש כי "אם נפטר אין מה לעשות". אימנו ביקשה לראות את התינוק, על מנת לקבור את התינוק ואבינו התעקש לסע חזרה למושב.

זאת בניגוד לכך כי אמנו ראתה הפעוט חי, נושם ובוכה ובניגוד לדברי הרופא.

הורינו, עולי כורדיסטאן, בזמנים הרלבנטיים להולדת בנם האובד, אחינו, היו להם דאז 7 ילדים ולאחר לידת האח האובד נולדו שלושת אחינו הקטנים.

אמנו ז"ל מעולם לא השלימה עם העובדה שחזרה ללא בנה תמיד חזרה ואמרה "לקחו אותו".

הצוואה האחרונה אשר השאירה אמא מתנה הייתה למצוא את בנה האובד באומרה בשפה הכורדית: "אני הולכת בצער גדול עם צוואה למצוא את בני, תחפשו אותו הוא עדין חי ונושם אני מרגישה."

אנו האחים מסכימים, מוכנים ומתחייבים בזאת, ליתן דוגמאות ד.נ.א לצורך חיפוש אחינו לחתום על כל תצהיר וכל מסמך הדרוש לצורך מציאת אחינו דם מדמנו בשר מבשרנו.

אנא מכם עזרו לנו למצוא את אחינו יקירנו.

בכבוד רב,

משפחת עזרא דניאל ומתנה ז"ל

וילדיהם:

אסתר (עזרא) דניאל

עזרא עזרא

מרדכי עזרא

עליזה (עזרא) חתן

צדיק עזרא

חנוכה עזרא

ציון עזרא

מרים (עזרא) בודק

אילנה (עזרא) מילר

מישאל עזרא.