יגאל קלמפנר

סבתא, סגולה לבית ברזובסקי (עוברת יותר מאוחר לליבני) קלמפנר, נולדה בראשון לציון ב-1916 וסבא לוי (לופקה) קלמפנר עלה מפולין ב-1929 כנער. הם התחתנו בארץ והתגוררו בהדר רמתים (היום הוד השרון). בשנת 1943 נולד בנם יגאל. בתאריך 25 באוגוסט 1944 לקה יגאל בחום גבוה, סבי לקח אותו לבית החולים בלינסון. אמרו לו להשאיר את התינוק שם. למחרת בבוקר כשבא לשאול לשלומו אמרו לו שהילד מת וכבר שלחו אותו לקבורה. הם לא ראו את הגופה ולא קיבלו תעודת פטירה אך האמינו לבית החולים ("למה שישקרו להם?..."). אין בידינו מסמכים רשמיים אך כשהתחלתי לחפש את מקום הקבורה נאמר לי נחלת יצחק. בכל פעם שבאתי לשאול היכן בדיוק, כי רציתי להציב מצבה, נאמר לי מקום אחר בחלקת הילדים.

אינני יודעת אם זו מספיק הוכחה על מנת לקבל את מותו או לא כי ככל שאני קוראת יותר עדויות של נחטפי תימן זה יותר מדי דומה. סבתא לא שמרה את מסמכי הלידה שלו כי זה כאב לה יותר מדי. לא נעשתה פניה רשמית לועדות כי "זה דבר שקרה לתימנים ולא לאשכנזים".

יגאל בחום גבוה, סבי לקח אותו לבית החולים בלינסון. אמרו לו להשאיר את התינוק שם. למחרת בבוקר כשבא לשאול לשלומו אמרו לו שהילד מת וכבר שלחו אותו לקבורה. הם לא ראו את הגופה ולא קיבלו תעודת פטירה אך האמינו לבית החוליםסבתא לא שמרה את מסמכי הלידה שלו כי זה כאב לה יותר מדי. לא נעשתה פניה רשמית לועדות כי "זה דבר שקרה לתימנים ולא לאשכנזים".