פרחה וניסים בוגנים

טובה בוגנים נולדה בבית החולים הסקוטי בטבריה, בשנת 1955, להורים פירחה וניסים בוגנים ז"ל שעלו לארץ ממרוקו כשלש שנים לפני. להוריה שהתגוררו במעברת צמח היו שישה ילדים בבית, ארבעה בנים ושתי בנות.

טובה הועברה לבית החולים פורייה לאחר שהצוות הרפואי הודיע להורים שהיא חולה בצהבת. פירחה, האם, עלתה לבית החולים להניק את הילדה מספר פעמים. בפעם האחרונה, כשהגיעה, הודיעו לה שהילדה מתה.

לאורך כל חייה ועד יום מותה טענה פירחה שהילדה נראתה בריאה, ופעמים רבות מלמלה בצער "איך זה יכול להיות שילדה כל כך שמחה ובריאה מתה". נאמר לה שביתה נקברה בבית הקברות בטבריה. לאחר מות האב, ניסים, הלכה פירחה לבית הקברות לחפש את הקבר, אך האחראי, (שנפטר בינתיים) לא ידע על מה היא מדברת ולא הכיר קבר כזה.

האחיות והאחים לבית משפחת בוגנים, שלאחר היעלמותה של טובה התברכו בעוד שתי בנות, גדלו עם סיפור מותה של טובה, אך ללא הוודאות האם אביהם או אימם ראו את הילדה לאחר מותה - ספק רב שכן.

העובדות הן : אין תעודת פטירה, במשרד הפנים ידעו לתת רק מספר זהות של הילדה ותאריך פטירה: אפריל 1955, ללא יום. אין קבר (למרות שהתבצע חיפוש מספר פעמים), יש הרבה עדויות דומות, כולל מבית החולים פורייה, האם פירחה מעולם לא השלימה עם מותה של טובה.

ברק בוגנים

לאורך כל חייה ועד יום מותה טענה פירחה שהילדה נראתה בריאה, ופעמים רבות מלמלה בצער: "איך זה יכול להיות שילדה כל כך שמחה ובריאה מתה".