מרדכי ותרזה דוד

נולדו בבגדד, היינו ארבעה אחים. אחותי הבכורה הייתה כבר נשואה, שני אחים צעירים בני 16, אחותי בת תשע, ואני החמישי עודד. אמא שלי עבדה בבית חולים אליאס, נולדתי שם. שם קראו לי סאלח ופה שינו לנו את השם. שמות הוריי הם מרדכי ותרזה, שם המשפחה היה מאז ומעולם דוד.

עלינו בשנת 1951, שני האחים הרווקים עלו לפנינו תקופה קצרה. אחותי ובעלה עלו לפני כולם.

כשהגענו היינו הוריי, אסתר ואני בן שש פחות או יותר. הגענו במעברה במגידו, קראו לזה מנסי, על יד מושב יוגב. אחרי שנה שנתיים שם אחותי לא הרגישה טוב, לקחו אותה לבית חולים "העמק" בעפולה. הודיעו לאמא שלי שהיא נפטרה. אמרו להורים שלי שכבר קברו אותה וזהו. אולי לא ידעו את השפה. אני אפילו זוכר שההורים ישבו שבעה עליה. אבל מתברר שכשחיפשנו קבר שלה אין בכלל. במשרד הפנים רשום שהיא עזבה את הארץ. אין לנו קצה חוט איפה היא. מאוחר יותר עברנו למושב תענך.

הוריי כבר לא נשארו בחיים לצערי. האחים ואחותי הגדולה גם נפטרה לפני שנתיים. אני היחידי שנשאר ויכול לקבל מידע. איפה היא נמצאת? אני לא יודע. יש לי את הת.ז שלה כי זה עוקב פחות או יותר לשלי

72611239

במשרד הפנים היא רשומה בטעות שמולה, שם המשפחה של קרובים שלנו, שגרים בקריית שמונה. ייתכן שרשמו אותם על שם שמולה.

עברו הרבה שנים ואין לי זיכרון ממנה לצערי. אפילו תאריך לידה מדויק שלה אין לי.

היה איזה מקרה, בן אחי קיבל מכתב או טלפון שיש לו ירושה בשם אישה שקראו לה אסתר והיא נפטרה. הוא שאל אותי ואמרתי לו שהייתה אחת אבל הודיעו לנו שהיא נפטרה כשהיינו במעברה. עניין הירושה התברר כטעות בזיהוי או משהו אבל החיפוש במשפחה לא נפסק וזה רק עורר את העניין.

ההורים שלי לא דיברו עליה כל השנים. אני מקווה שאני אצליח למצוא אותה.

עודד דוד